اسانس موز دارای مزایای مهمی است از جمله تسکین پوست، کاهش ریزش مو، مرطوب کردن پوست سر، جلوگیری از پیری زودرس، از بین بردن شوره سر و تقویت سیستم ایمنی. مزایای اولیه آن مو و پوست را تحت تاثیر قرار می دهد، گرچه گاهی اوقات برای سایر لوازم بهداشتی استفاده می شود.

اسانس موز

اسانس موز دارای مزایای مهمی است از جمله تسکین پوست، کاهش ریزش مو، مرطوب کردن پوست سر، جلوگیری از پیری زودرس، از بین بردن شوره سر و تقویت سیستم ایمنی. مزایای اولیه آن مو و پوست را تحت تاثیر قرار می دهد، گرچه گاهی اوقات برای سایر لوازم بهداشتی استفاده می شود. برخی از عوارض جانبی برای استفاده از اسانس موز مانند پریشانی دستگاه گوارش یا التهاب پوست وجود دارد اما در درجه اول تنها زمانی اتفاق می افتد که مقدار بیش از حد مصرف شود. به طور کلی، اسانس موز به علت هزینه و دسترسی نسبی به صورت خوراکی مصرف نمی شود. خوشبختانه انواع کاربرد های موضعی برای این اسانس وجود دارد.
اسانس موز، نام مشترک ایزوآمیل استات است که یک ترکیب ارگانیک در غلظت بالا در پوست موز است. این اسانس به صورت مصنوعی در کارخانجات تولید می شود. با این حال، بسیاری از مردم تصمیم به تهیه “اسانس موز” از طریق فرایند استخراج می کنند. این اسانس به عنوان اسانس خالص برای مو محسوب می شود و می تواند بسیار قوی باشد. گیاه موز یکی از پرطرفدارترین گیاهان در جهان است و دارای نام علمی Musa acuminata (محبوب ترین رقم موز) است. تولید جهانی این اسانس وجود دارد، اما هنوز هم برای بسیاری از اثرات درمانی آن در مورد پوست و مو هنوز شناخته شده نیست. اثرات قابل توجهی به وضوح به ویتامین C، ویتامین B، ایزوآمیل استات و دیگر آنتی اکسیدان ها مربوط می شود.

مزایای اسانس موز

استفاده از آن برای افرادی که مایل به درمان پیری، چین و چروک، لکه، زخم، شوره سر، ریزش مو، خشکی پوست ، التهاب پوست، اگزما، پسوریازیس و سیستم ایمنی بدن ضعیف هستند، محبوب می باشد.

کاربرد اسانس موز

گرچه اکثر موارد استفاده از آن برای صنایع آرایشی و بهداشتی است، همچنین چند مورد دیگر از کاربردهای این روغن طبیعی محبوب مانند ماساژ، اسانس در صابون ها و شامپو ها و همچنین روش های آروماتراپی وجود دارد.

لوازم آرایشی

شما اغلب اسانس موز را به عنوان یک عنصر ثانویه در صابون، شامپو، تهویه هوا، مرطوب کننده ها و لایه برداری ها پیدا خواهید کرد. اثرات روغن موز بر روی پوست راز نیست، و موز یکی از مغذی ترین مواد غذایی در این سیاره است، مقدار زیادی از مواد خام برای کار با آن وجود دارد!

ماساژ

طبیعت تسکین دهنده و ضد التهابی آن را روغن ماساژ محبوب در برخی از نقاط جهان ساخته است. در حالیکه عطر و بوی قوی موز ممکن است در ابتدا غیرمعمول باشد، اثر آرام بخش غیرقابل انکارناپذیری که این روغن میتواند روی پوست شما و عضلات ایجاد کند.

آروماتراپی

گرچه محبوب ترین رایحه آروماتراپی، روغن موز را می توان در سراسر اتاق پخش کرد تا عطر و طعم دهنده را تقویت کند و همچنین از پوست محافظت کند. همچنین به دلیل خواص ضد میکروبی آن می تواند به سطوح ضد عفونی در خانه را نیز کمک کند.
اسانس موز مناسب برای انواع شوینده می باشد.

بازرگانی ملل

بازرگانی ملل در حوزه خرید و فروش مواد اولیه شیمیایی فعالیت دارد.

سعی ما ارائه مواد با کیفیت با خلوص بالا مطابق با برگه آنالیز و با قیمت مناسب  است.

تماس با ما

نشانی دفتر فروش تهران : تهران، سه راه افسریه، بعد ازمیدان آقانور، بازار کیمیا (فروشندگان مواد شیمیایی تهران)

نشانی انبار : جاده قدیم قم ، شورآباد ، خیابان 60متری

تلفن:  33486591-021

موبایل: 6441760-0912

ایمیل: info[@]melalchimestry.com