اسید مالیک (جوهر سیب)

مواد شیمیایی و خوراکی

اسید مالیک ، نوعی اسید میوه بوده به عنوان یک ترکیب آلی به طور طبیعی در بسیاری میوه و سبزیجات یافت می‌شود . در اینجا برخی از فوائد استفاده از این اسید را معرفی می‌کنیم.

اسید مالیک (جوهر سیب)

اسید مالیک ، نوعی اسید میوه بوده به عنوان یک ترکیب آلی به طور طبیعی در بسیاری میوه و سبزیجات یافت می‌شود . اسید مالیک یک اسید کربوکسیلیک آلی است که در بسیاری از میوه‌های نارس یافت می‌شود. سیب از جمله غنی‌ترین منابع آن به شمار می‌رود. این اسید جزء ضروری فرایند متابولیسم سلولی است. اسید مالیک دلیل طعم اسیدی و ترش خوش و تازه‌ی میوه‌هایی مانند سیب و گیلاس می‌باشد. این اسید، دارای ترشی ملایم و پایداری است که به آن اجازه داده با سایر شیرین کننده‌ها و چاشنی‌های مورد استفاده در بسیاری نوشیدنی‌ها و تنقلات درآمیزد. گرچه این اسید به طور گسترده‌ای در غذاها و نوشیدنی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، از فوائد سلامتی بخش زیادی برخوردار است

خواص

اسید مالیک واسطه ی مهمی در چرخه ی کربس می باشد . چرخه کربس یک چرخه‌ی تولید کننده انرژی است که در میتوکندری موجود در سلول‌های اکثر موجودات زنده اتفاق می‌افتد. این اسید دارای چندین فوائد سلامتی بخش است که عمدتاً به دلیل خواص منحصر به فردی است که دارا می‌باشد. بعضی از آنها به قرار ذیل هستند:

  • ترشی ملایم و پایدار
  • حلالیت بالا
  • نقطه ذوب پایین
  • خواص جذب پایین رطوبت
  • توانایی در آمیختن
  • قابلیت کی لیت شدن با یون های فلزی
  • پوست سالم

این ماده به عنوان آلفا هیدروکسی اسید طبقه‌بندی می‌شود یعنی دسته‌ای از اسیدها مانند اسید گلیکولیک، اسید ماندلیک، و اسید لاکتیک که در میوه‌های زیادی یافت می‌شوند. ساختار اسید مالیک که کمی بزرگتر از آلفا هیدورکسی اسیدها است، آن را قادر ساخته به طور یکنواخت‌تر در پوست و با تحریک کمتر نفوذ کند. این اسید به تنگ کردن منافذ پوست کمک کرده در نتیجه پوستی نرم و سفت حاصل آن خواهد بود. و به کاهش علائم پیری با محو ساختن چین و چروک و خطوط ریز روی پوست کمک کرده، آن را جوانتر و سالمتر می‌سازد. این اسید به عنوان لایه بردار طبیعی صورت عمل می‌کند. قرار دارد برشهای نازک سیب روی پوست نتایج خوبی را به همراه خواهد داشت.

کاربرد اسید مالیک

امروزه مالیک اسید بیشتر به عنوان افزودنی و نگهدارنده مواد غذایی استفاده می شود. این اسید ملایم و نسبتا بی ضرر است که در مقادیر مناسب به عنوان یک مکمل غذایی استفاده می شود. به طور کلی برای سلامتی مفید است و مقادیر زیادی در آب سیب وجود دارد. با این حال، هنگام مصرف مکمل، نباید بیش از مقدار توصیه شده مصرف شود. اسید مالیک به عنوان یک طعم دهنده و اسانس برای بسیاری از نوشیدنی ها و آب نبات ها استفاده می شود. استفاده از آن در نوشیدنی های رژیمی و آبنبات ها و آدامس های حاوی شیرین کننده های مصنوعی رایج است. اسید مالیک نه تنها به عنوان یک افزودنی مواد غذایی کاربرد دارد بلکه در محصولات مراقبت از پوست نیز استفاده می شود .و با نفوذ عمیق به لایه های پوست طراوت و شادابی را به پوست های حساس و آسیب دیده باز می گزداند. نقطه ذوب این اسید 98 -99 درجه سانتی گراد است.و با از دست دادن آب به اسید فوماریک تبدیل می شود.نقطه ذوب اسید مالیک از اسید سیتریک کمتر است و به همین دلیل گزینه مناسبی در فرمولاسیون آبنبات ها می باشد.

بازرگانی ملل

بازرگانی ملل در حوزه خرید و فروش مواد اولیه شیمیایی فعالیت دارد.

سعی ما ارائه مواد با کیفیت با خلوص بالا مطابق با برگه آنالیز و با قیمت مناسب  است.

تماس با ما

نشانی دفتر فروش تهران : تهران، سه راه افسریه، بعد ازمیدان آقانور، بازار کیمیا (فروشندگان مواد شیمیایی تهران)

نشانی انبار : جاده قدیم قم ، شورآباد ، خیابان 60متری

تلفن:  33486591-021

موبایل: 6441760-0912

ایمیل: info[@]melalchimestry.com