سیترات پتاسیم

مواد شیمیایی و خوراکی

این ماده به دلیل دارا بودن پتاسیم برای درمان سنگ کلیه مورد استفاده قرار می گیرد و هم به صورت طبیعی و هم به صورت قرص، پودر و... برای درمان توصیه می گردد.

سیترات پتاسیم

این ماده به دلیل دارا بودن پتاسیم برای درمان سنگ کلیه مورد استفاده قرار می گیرد و هم به صورت طبیعی و هم به صورت قرص، پودر و... برای درمان توصیه می گردد.
پتاسیم سیترات ترکیبی از نمک پتاسیم و سیتریک اسید است.

K در چه موادی موجود می باشد

•    پتاسیم عنصری معدنی و ضروری است که در بسیاری از مواد غذایی دارای فیبر، مانند سبزی ها، میوه ها ، آجیل و حبوبات یافت می شود.
•    این ترکیب به عنوان افزودنی در مواد غذایی استفاده می شود و می تواند موجب بهبود ضربان قلب و سلامت استخوان ها شود و به موقعیت سنگ کلیه نیز کمک نماید.
•    
•    اگر فردی در رژیم غذایی روزانه خود از گیاهان زیادی استفاده نماید شانس زیادی برای دریافت پتاسیم کافی دارد اما اگر رژیم غذایی شامل غذاهای فراوری شده باشد شانس فرد برای دریافت پتاسیم مورد نیاز کم می شود.
•    برخلاف سایر مواد مغذی ضروری مانند کلسیم ، ویتامینD، و ویتامین B ، پتاسیم در مواد غذایی به صورت غنی شده موجود نمی باشد زیرا موجب افزایش سریع فشار خون می گردد.
•    گرچه وقتی K از منابع طبیعی وارد بدن می شود به دلیل وجود فیبر همراه با پتاسیم ، فیبر موجود جذب می گردد و باعث میشود که پتاسیم به درستی نقش خود را در بدن ایفا کند.

نقش پتاسیم سیترات در بدن

K در بدن اهمیت و نقش بسزایی را ایفا میکند ولی اغلب به عنوان یک الکترولیت عمل میکند که به کنترل عضلات و عملکرد عصبی کمک میکند.
پتاسیم نیز برای سلامت قلب، عملکرد ادراری، تعادل اسید-باز، دستگاه گوارش و واکنش های مختلف آنزیمی حیاتی است. به دلیل این نقشها، می توان آن را برای درمان بسیاری از شرایط بیماری زا مورد استفاده قرار داد. پتاسیم سیترات به طور خاص باعث ایجاد عوارض قلیایی در بدن می شود و باعث می شود سطوح pH ادرار را متعادل سازد.

عوارض جانبی

از عوارض جانبی جدی Potassium citrate  می توان به آریتمی قلبی، ضعف عضلانی ، درد شدید معده و بی حسی یا سوزن سوزن شدن در دست ، پا یا دهان اشاره نمود. لازم به ذکر است که بدون نظر پزشک، هرگز مصرف این دارو را متوقف ننمایید. قطع نمودن ناگهانی این دارو می تواند عوارض شدید تری را پدید آورد و وضعیت شما را بدتر نماید. در صورت مشاهده ی هر گونه عارضه ی جانبی در اثر مصرف این دارو با پزشک خود مشورت نمایید.

بازرگانی ملل

بازرگانی ملل در حوزه خرید و فروش مواد اولیه شیمیایی فعالیت دارد.

سعی ما ارائه مواد با کیفیت با خلوص بالا مطابق با برگه آنالیز و با قیمت مناسب  است.

تماس با ما

نشانی دفتر فروش تهران : تهران، سه راه افسریه، بعد ازمیدان آقانور، بازار کیمیا (فروشندگان مواد شیمیایی تهران)

نشانی انبار : جاده قدیم قم ، شورآباد ، خیابان 60متری

تلفن:  33486591-021

موبایل: 6441760-0912

ایمیل: info[@]melalchimestry.com