تری سدیم سیترات

مواد شیمیایی و خوراکی

تری سدیم سیترات دی هیدرات یک نمک ازاسیدسیتریک می باشد که دارای طعم ترش مشابه اسیدسیتریک است وهمچنین شور  می باشد.  این ماده به عنوان ماده نگهدارنده موادغذایی وبه عنوان طعم دهنده درصنایع غذایی استفاده میشود. درصنایع داروسازی ازآن برای کنترلpHداروها استفاده میشود.

تری سدیم سیترات

تری سدیم سیترات دی هیدرات یک نمک ازاسیدسیتریک می باشد که دارای طعم ترش مشابه اسیدسیتریک است وهمچنین شور  می باشد.  این ماده به عنوان ماده نگهدارنده موادغذایی وبه عنوان طعم دهنده درصنایع غذایی استفاده میشود. درصنایع داروسازی ازآن برای کنترلpHداروها استفاده میشود. این ماده ممکن است به عنوان یک عامل قلیایی،امولسیفایر یا ماده ترتیب شونده استفاده شود.
طبق گفته کمیته انتخاب موادغذاییFDA،که به طورکلی به عنوان موادغذایی ایمن (GRAS) شناخته میشود،نمک های سیترات ازجمله سدیم سیترات معمولاًدرمواردی که درمقادیرطبیعی استفاده میشود،ایمن محسوب میشوند.

ویژگی های تری سدیم سیترات

تحمل ph: این ماده شیمیایی توانایی تغییر اندک pH سطح محلول را هنگام اضافه شدن در آن دارد.  در نتیجه ، تهیه یک محلول نسبت به تغییر سطح pH بسیار مقاوم تر است.
هم افزایی با سایر مواد تشکیل دهنده: این مهمترین عنصر است که برای فرآیند کروی سازی استفاده می شود. در محلولهای مایع  کلسیم زیاد است که منجر به جمع شدن هیدروکلوئیدها می شود. اما در اینجا، از اسیدسیتریک سدیم برای به دام انداختن کلسیم اضافی استفاده می شود.
تری سدیم سیترات یک نمک غیر سمی و خنثی با واکنش پذیری کم است. اگر در دمای محیط قرار داده شود، از لحاظ شیمیایی پایدار و مقاوم است، تری سدیم سیترات به طور کامل زیست تخریب پذیر است و می تواند با زباله یا فاضلاب  دفع شود.

چگونه از تری سدیم سیترات استفاده کنیم

تعیین محدوده دقیق غلظت برای استفاده عملی از این ماده شیمیایی بسیار دشوار است زیرا بستگی به سایر مواد تشکیل دهنده آن نیز دارد. این ماده باید از حد متوسط استفاده شود زیرا هم شور و هم ترش است که می تواند در طعم دهنده های آماده سازی شما تأثیر بگذارد.  اگر مطمئن نیستید، همیشه با متخصص مشورت کنید!توصیه می شود از 4 درصد از جرم محصول استفاده کنید.  برای تهیه برش های پنیر، 3/3 درصد از اسیدسیتریک باید با 1.5 i iota کاراگینان و 0.5 درصد کاپا کاراژینان استفاده شود.

کاربردهای سیترات سدیم

1.استفاده بعنوان افزودنی های غذا برای طعم دهندگی و جلوگیری از فساد آنها
2.استفاده بعنوان بار مزدوج اسید ضعیف که سیترات می تواند عامل بافری باشد
3.کاربردهای پزشکی مثل داروهای ضد انعقاد خون در انتقال خون
حلالیت این ماده در آب بسیار بالا است به نحوی که در دمای 25 درجه سانتی گراد در حدود 66 الی 72 گرم (وابسته به خلوص)در 100 گرم آب حل می شود.
سیترات سدیم به روش های مختلفی می تواند تهیه شود ، معمولی ترین روش تهیه آن دی ترکیب کربنات سدیم و محلول اسید سیتریک است.محصول واکنش تحت کریستالیزاسیون تبخیری،کریستالیزاسیون تبخیری،کریستالیزسیون سفید رنگ سدیم سیترات تولید می کند.
روش دیگر ترکیب سولفات سدیم و سیترات کلسیم است که کریستالهای سدیم سیترات پس از تغلیظ محلول و انجام عملیات کریستالیزاسیون شکل می گردد.
این ترکیب بدون آب نیز از لحاظ فیزیکی شبیه سیترات سدیم  دی هیترات است اما نسبت به آن حلالیت کمتری دارد.
مولکول آب کریستال های بزرگتری نسبت به سدیم سیترات دی هیدرات دارد، حلالیتش بیشتر است اما پایداری آن در برابر هوا کمتر از سدیم سیترات دی هیتراد است.احتمال خشک شدن آن در برابر هوا و تشکیل کیک در آن وجود دارد.

مصارف سدیم سیترات در صنایع غذایی

بسته به نوع خلوص کاربردهای متفاوتی دارد.بطور کلی این ماده در خلوص های بالا در صنایع داروسازی کاربرد دارد و در خلوص های پایین عمدتا مصارف تجاری دارد. در صنایع غذایی بعنوان امولسیفایر EMULSIDIER ، ترش کننده ACIDULENT  بکار می رود.
سیترات سدیم در پنیر پیتزا
استفاده از پنیر پیتزا در محصولات غذایی امروزه کاربرد وسیعی دارد .استفاده  از نمک های امولسیون تری سیترات سدیم و پلی فسفات سدیم مورد استفاده قرار می گیرد .
اولین ساخت پنیر پیتزا در سال 1895 شکل گرفت.پنیر پروسس از غذاهای ملی سوئیس آغاز شد و از سال 1912در اروپا متداول گردید در ابتدا برای پنیر با هدف نگهداری و تبدیل  شیر به محصول با قابلیت ماندگاری بیشتر تولید شد ولی به تدریج بعنوان غذایی با ارزش تغذیه ای بسیار بالا و با کیفیت خوراکی مورد توجه قرار گرفت.
سیترات سدیم بعنوان نمک امولسیون کننده
در تولید پنیر پروسس از نمک های امولسیون کننده یا همان نمک های ذوب استفاده می شود.نمک های امولسیون کننده مکمل خواص عمل گرایی پروتئین شیر می باشند و بطور کلی از این نمک ها برای اهداف زیر مورد استفاده قرار می گیرند.
1. حذف کلسیم از سیستم پروتئین
2. پیتیزه کردن ، حل کردن و پراکنده کردن پروتئین ها
3.هیدراته کردن و متورم کردن پروتئین ها
4.امولسیون کردن چربی و تثبیت امولسیون
5.کنترل   PH و تثبیت آن

خواص سیترات سدیم

درسال 2005 میرونو اثر سیترات سدیم  و تترا سدیم پیروفسفات را بر خواص رفتاری پنیر پاستا غیر چرب بررسی کردند.میزان نمک امولسیون کننده به صورت درصد وزنی در سطح 1 ، 3 و 5 مورد استفاده قرار گرفته بنابراین پژوهش با افزایش غلظت تری سیترات سدیم ، منجر به افزایش قابلیت ذوب شده ، در حالیکه با افزایش تتراسدیم پیروفسفات قابلیت ذوب را کاهش داد.
علاوه بر این این پنیر تهیه شده با یک درصد تری سیترات سدیم در مقایسه با پنیر شاهد قابلیت کشش پذیری بهتری داشت.با حال افزودن بیش از 3 درصد آن به کاهش قابلیت کشش پذیری منجر به افزودن تتراسدیم پیروفسفات به کاهش معنی دار قابلیت کشش پذیری منجر شد.
در سال 2006 شیر شوجی به بررسی اثر غلظت تری سیترات سدیم بر خواص پنیر پروسس پرداختند و دریافتند با افزایش غلظت آن باعث کاهش قابلیت ذوب پنیر پروسس می شود. افزایش غلظت تری سیترات سدیم به بهبود امولسیون شدن چربی و پراکنده شدن کازئین طی حرارت دهی کمک کرد.
سیترات سدیم یا سدیم سیترات جسم جامد سفید رنگی است که به صورتهای پودر ، کریستال و گرانولی وجود دارد.این ماده معمولا از ترکیب کربنات سدیم و محلول اسید سیتریک حاصل می شود.
این کالا می تواند بصورت ماده ای بی آب و دارای 2 الی 5 و گاهی 11 مولکول آب موجود باشد.کاربرد این ماده در صنایع غذایی و داروئی بسیار اهمیت دارد.
این ماده در صنایع غذایی نیز بعنوان امولسیفایر و برای ترش مزه کردن محصولات غذایی کاربرد فراوان دارد.

بازرگانی ملل

بازرگانی ملل در حوزه خرید و فروش مواد اولیه شیمیایی فعالیت دارد.

سعی ما ارائه مواد با کیفیت با خلوص بالا مطابق با برگه آنالیز و با قیمت مناسب  است.

تماس با ما

نشانی دفتر فروش تهران : تهران، سه راه افسریه، بعد ازمیدان آقانور، بازار کیمیا (فروشندگان مواد شیمیایی تهران)

نشانی انبار : جاده قدیم قم ، شورآباد ، خیابان 60متری

تلفن:  33486591-021

موبایل: 6441760-0912

ایمیل: info[@]melalchimestry.com