یکی از محصولات جانبی مهم و با ارزش که ار سویا بدست می آید، ایزوله سویا یا پروتئین ایزوله سویا است که منبع زیادی از پروتئین را در خود جای داده است. این ماده یکی از مهم ترین مواد اولیه در صنایعی چون صنعت گوشت، انواع سس ها، انواع سوپ ها، لبنیات،نان ،میوها ،دسر ها ،ماکارانی و... بکار می رود.

ایزوله سویا

یکی از محصولات جانبی مهم و با ارزش که ار سویا بدست می آید، ایزوله سویا یا پروتئین ایزوله سویا است که منبع زیادی از پروتئین را در خود جای داده است. این ماده یکی از مهم ترین مواد اولیه در صنایعی چون صنعت گوشت، انواع سس ها، انواع سوپ ها، لبنیات،نان ،میوها ،دسر ها ،ماکارانی و... بکار می رود. همچنین در ساخت پودرهای مخصوص ماهیچه سازی در ورزشکاران کاربرد دارد.

سویا ایزوله بر اساس وضعیت راسب شدن خود طبقه بندی می شوند ، کیفیت پروتئین سویا بسیار خوب می باشد و این ماده حدود 90 درصد پروتئین دارا می باشد از این نظر به غیر از کمبود اسید های آمینه گوگرد دار ، برابر و یا برتر از پروتئین تخم مرغ می باشد.

محصولاتی که از سویا بدست می آید از لحاظ مقدار پروتئین درون آن و درجه خلوص به سه گروه شامل آرد،کنسانتره و ایزوله سویا تقسیم می شوند.

جدول ارزش تغذی‌ای پودر ایزوله سویا در هر 28 گرم به صورت زیر است :

  • کالری: 95
  • چربی: کمتر از 1گرم
  • کربوهیدرات: 0
  • فیبر: 0
  • قند: 0
  • پروتئین: 25گرم
  • سدیم: 285میلی گرم

آرد سویا حدود 45 درصد پروتئین دارد و عملیات خالص سازی روی آن نمی باشد. کنستانتره سویا حدود 70 درصد شامل می شود. این کالا که در صنایع غذایی کاربرد زیادی دارد . حدود 90 درصد پروتئین که بیشترین پروتئین در این سه گره را دارا می باشد ولی در عملیات خاص که به این میزان پروتئین برسد مقداری از اسیدهای آمینه گوگرد دار از بین می روند.

خواص پروتئین ایزوله سویا

دو تا از غنی ترین مواد پروتئینی طبیعی موجود در بازار، پودر پروتئین آب پنیر و پودر پروتئین سویا هستند. اما از میان این دو نوع پودر، پودر پروتئین سویا انتخاب بهتری به عنوان جایگزینی برای خوراکی های حاوی پروتئین برای افراد گیاه خوار به حساب می آید. بنابراین اگر گیاه خوار هستید، احتمالاً با برخی از خواص و مزایای استفاده از پودر ایزوله پروتئین سویا آشنایی دارید. در ادامه قصد داریم تعدادی از خواص و مزایای مصرف این نوع پودر را با شما در میان بگذاریم:

جلوگیری از بروز بیماری های قلبی

مصرف پودر ایزوله پروتئین سویا باعث کاهش کلسترول بد یا LDL خون شده و میزان کلسترول خوب یا HDL را افزایش می دهد. تحقیقات دیگری نیز نشان داده اند که جایگزینی پروتئین حیوانی با ۲۵ گرم از پروتئین سویا یا بیشتر، میزان کلسترول بد و تری گلیسرید را به میزان قابل توجهی کاهش داده و از بروز بیماری های قلبی جلوگیری می کند.

جلوگیری از ابتلا به سرطان

از دیگر خواص پودر پروتئین ایزوله سویا ، قابلیت آن در جلوگیری از ابتلا به سرطان و به طور ویژه سرطان سینه می باشد. به غیر از این مورد، برخی از تحقیقات انجام شده حاکی از آن اند که مصرف پروتئین سویا می تواند از بروز سرطان پروستات در مردان نیز جلوگیری نماید.

افزایش میزان انسولین خون

پروتئین های سویا قادر اند میزان انسولین خون را افزایش داده و حساسیت گیرنده های این هورمون را نیز افزایش دهند؛ به این ترتیب قند خون به مصرف سلول های بدن رسیده و کاهش می یابد. بنابراین استفاده از پودر ایزوله پروتئین سویا به عنوان یک مکمل غذایی برای افراد مبتلا به دیابت نوع دو، گزینه بسیار مناسبی است.

جلوگیری از پوکی استخوان

یکی دیگر از خواص سویا و مشتقاتش، قابلیت آن ها در جلوگیری از پوکی استخوان می باشد. سویا دارای مقادیر قابل توجهی از فیتو استروژن بوده و این ماده نیز باعث افزایش جذب کلسیم توسط بدن می گردد. بنابراین با مصرف مکمل های غذایی حاوی پودر ISP، می توانید از ابتلا به پوکی استخوان نیز جلوگیری کنید.

کاربرد ایزوله سویا

بررسی های اخیر نشان می دهد که پروتئین موجود در سویا برای بزرگسالان و بخصوص کودکان یک پروتئین مناسب و تامین نیازهای پروتئین مناسب و تامین نیازهای پروتئینی آن محسوب می گردد که در این محصول ایزوله سویا موجود می باشد . ولی نوزادان بدلیل کمبود اسید آمینه میتونین یک منبع پروتئین کامل نمی باشد و به منزله منبع پروتئین مناسب برای این گروه نمی باشد.این ماده بدلیل داشتن 90 % پروتیئن مفید و نداشتن هیدرات کربن در آن هضم آسانی در بدن دارد و نفخ درون بدن انسان ایجاد نمی کند و بدین جهات در تولیدات مکمل های بدنسازی مصرف زیادی دارد .

برای تولید ماکارونی و پاستا در کاخانجات از این ماده جهت غنی سازی و زیاد شدن ارزش غذایی باعث جذب آب و کم شدن نشاسته در محصول نهایی پخته شده برای مصرف می شود و ماده اولیه بسیار اساسی و مهم می باشد .

پروتئین های سویا را در برگرها و ناگت ها نیز وارد شده و به این دلیل آبداری فراورده را افزایش می دهند. پروتئین های گیاهی دارای بافت و پرک شده هم در فرآورده های گوشتی مانند برگرها ، پاته ها و سالامی بکار میروند تا در صورت جایگزین شدن با گوشت، بافتی شبیه آن به وجود آورند.

کاربرد در محصولات بدنسازی

ایزوله سویا بدلیل داشتن 90 % پروتیئن مفید و همچنین نبود هیدرات کربن در آن هضم آسانی در بدن دارد و نفخ درون بدن انسان ایجاد نمی کند و بدین جهات در تولیدات مکمل های بدن سازی مصرف زیادی دارد .

نکته

پروتئین سویا در محصولات گوشتی خرد شده اثر پایدار کننده دارد چون چربی و سایر مواد را در قالبی از ذرات پروتئین نگه می دارد و از خروج عصاره و کاهش طعم جلوگیری می کند و ضمن کاهش چروکیدگی فرآورده ، در حفظ عصاره های طبیعی مؤثر است و به همین دلیل جدا کردن کاغذ همبرگر از آن سهل تر می شود .

محصولات تولید شده با سویا حالت و بافت خود را به طور مشخص حفظ می کند . شرایط حمل و نقل و پخت ، طعم و بافت آنها را از بین نمی برد و در نهایت ترکیبات فلاونوئیدی لوبیای سویا باعث خاصیت آنتی اکسیدانی می شوند .

بعضی از محققین اعلام نموده اند که استفاده از سویا در فرآورده های گوشتی باعث افزایش آبداری و تردی محصول شده و عمر ماندگاری را افزایش می دهد ولی سویا می تواند مولد مزه نامطلوب لوبیایی در فرآورده شود و اگر با ادویه جات نتوان این مزه را پوشاند اعتراض مصرف کننده ها را در پی خواهد داشت .

بازرگانی ملل

بازرگانی ملل در حوزه خرید و فروش مواد اولیه شیمیایی فعالیت دارد.

سعی ما ارائه مواد با کیفیت با خلوص بالا مطابق با برگه آنالیز و با قیمت مناسب  است.

تماس با ما

نشانی دفتر فروش تهران : تهران، سه راه افسریه، بعد ازمیدان آقانور، بازار کیمیا (فروشندگان مواد شیمیایی تهران)

نشانی انبار : جاده قدیم قم ، شورآباد ، خیابان 60متری

تلفن:  33486591-021

موبایل: 6441760-0912

ایمیل: info[@]melalchimestry.com