اسید لاکتیک ، یا لاکتات، یک محصول جانبی شیمیایی بی هوازی است، فرآیندی که سلول ها انرژی خود را بدون اکسیژن در اطراف تولید می کنند. باکتری ها آن را در ماست و روده های انسان می سازند، و در خون ما نیز وجود دارد، جایی که توسط ماهیچه ها و گلبول های قرمز ذخیره می شود.

اسید لاکتیک

اسید لاکتیک ، یا لاکتات، یک محصول جانبی شیمیایی بی هوازی است، فرآیندی که سلول ها انرژی خود را بدون اکسیژن در اطراف تولید می کنند. باکتری ها آن را در ماست و روده های انسان می سازند، و همچنین در خون ما نیز وجود دارد، جایی که توسط ماهیچه ها و گلبول های قرمز ذخیره می شود. مدتها تصور می شد که اسید لاکتیک علت درد عضلات در طی و بعد از یک دوره تند و طولانی ورزش است، اما تحقیقات اخیر نشان می دهد که این درست نیست. این اسید یک ماده بی ضرر در بدن ما است، اگر چه هنگامی که ورزش می کنیم ، غلظت این ماده در بدن ما افزایش پیدا می کند، اما به محض اینکه بتوانیم استراحت کنیم به سطح عادی باز می گردد، و حتی به انرژی تبدیل می شود که بدن ما بعداً از آن استفاده می کند. اسید لاکتیک یک اسید آلی است و فرمول مولکولی آن CH3CH (OH) COOH می باشد. این ماده در حالت جامد سفید است و با آب قابل حل شدن است، در حالت مایع (حالت حل شده) یک محلول بی رنگ است. اسید لاکتیک به دلیل وجود گروه کربوکسیل در مجاورت گروه هیدروکسیل یک اسید آلفا هیدروکسی (AHA) شناخته می شود و در بسیاری از صنایع سنتز آلی و در صنایع مختلف بیوشیمیایی به عنوان یک واسطه مصنوعی مورد استفاده قرار می گیرد و پایه ملتحمه اسید لاکتیک را لاکتات می گویند.

نحوه تولید اسید لاکتیک توسط ماهیچه ها

در روزها بدن ما انرژی هوازی را می سوزاند یعنی در صورت وجود اکسیژن اضافی بخشی از آن انرژی از قند حاصل می شود، که سلول های ماهیچه ای ما در یک سری از واکنش های شیمیایی به نام گلیکولیز تجزیه می شوند. ( ما همچنین از چربی انرژی می گیریم، اما این فرایند شیمیایی دیگری را شامل می شود). محصول نهایی گلیکولیز پیروات است، ماده شیمیایی است که بدن از آن برای تولید انرژی بیشتری استفاده می کند. اما انرژی را می توان از پیروات فقط با حضور اکسیژن دریافت کرد و در حین ورزش سخت تغییر می کند. حال این سوال پیش می آیند که فرایند تولید اسید لاکتیک در سلول های عضلانی چگونه است؟ Lactic acid در سلول های عضلانی تولید می شود، زمانی که NADH + H + در گلیکولیز به وسیله NoAd + انتقال یون های هیدروژن به اسید پریویک (C3H4O3) اکسید شده است، به نوبه خود به اسید لاکتیک (C3H6O3) کاهش می یابد و در بافت عضلانی، در مقادیری که در تعادل با اسید پریویک در شرایط طبیعی تولید می شوند، تولید می شود. علاوه بر این، اسید لاکتیک همیشه توسط گلبول های قرمز، بخش های کلیه ها و برخی از بافت های درون چشم تولید می شود.

منابع اسیدوز لاکتیک

به عنوان یک ماده برای تولید صنعتی Lactic acid ، تقریباً از هر نوع منبع کربوهیدرات حاوی قندهای C5 و C6 استفاده می شود. ساکارز خالص، گلوکز موجود از نشاسته، شکر خام و آب چغندر نیز گاهی اوقات استفاده می شود. باکتریهای تولید کننده اسید لاکتیک را می توان در دو طبقه تقسیم کرد: باکتری های هموژناتیو مانند Lactobacillus casei و Lactococcus lactis ، تولید دو مول لاکتات از یک مول گلوکز، و گونه های هتروفرماتیو تولید یک مول لاکتات از یک مول گلوکز و همچنین دی اکسید کربن هستند.

وجود آن در دهان انسان

طبق یک مطالعه منتشر شده در میکروب شناسی، کمی باکتریLactic acid در دهان ما زندگی می کنند. با توجه به اثر اسیدی شدن آنها در بزاق دهان، این باکتری ها تاثیر بدی برای مینای دندان دارد. در نهایت، لاکتیک اسید معمولا در محصولات لبنی تخمیر شده است، مانند بوترمیل، ماست و کفیر!

اسید لاکتیک در شیر، ماست و میوه ها

این اسید در طبیعت، از میوه ها یافت می شود، هرچند بیشتر افراد مبتلا به اسید لاکتیک از شیر است. این ماده در شیر و ماست محصول تخمیر لاکتوز (شکر شیر) توسط باکتری Lactobacillus bulgaris و Lactobacillus accii lacti انجام می شود. در تولید ماست، این واکنش با دقت کنترل می شود تا ماست و شیر خراب نشود. اسید لاکتیک در محصول قندها توسط گونه های دیگر باکتری انجام می شود.

کابرد در صنعت دارو سازی

این اسید نیز در تکنولوژی دارویی برای تولید لاکتات محلول در آب از مواد غیرفعال است. این روش بیشتر در آماده سازی موضعی و لوازم آرایشی برای تنظیم اسیدیته و خواص ضد عفونی کننده و کراتولیتیک استفاده می شود.

اسید لاکتیک در تولید غذاها

این ماده یکی از اولین اسیدها است که در غذاها استفاده می شود، اولین بار در حدود 60 سال پیش تولید شد و تنها در دو دهه گذشته آن را تبدیل به یک ماده مهم تبدیل کرده است. ویژگی های طعم ملایم اسید، طعم های معطر ضعیف را تسریع نمی کند. توابع اسید لاکتیک در کاهش pH، افزایش طعم و مهار میکروبی تاثیر دارد، دو روش برای تولید اسید استفاده می شود: تخمیر و سنتز شیمیایی، که اکثر تولید کنندگان با استفاده از تخمیر آن را تولید می کنند. اسید لاکتیک در درجه اول در محصولات لبنی مثل شیر،ماست، کفیر و برخی از پنیرها یافت می شود. اسید لاکتیک نیز مسئول عطر و طعم تر نان است.

فرق لاکتات با اسید لاکتیک چیست

اسیدوز لاکتیک یک شکل اسیدوز متابولیک است، زمانی که بدن یک فرد بر روی اسید لاکتیک یا انعطاف پذیری شروع می شود قادر به تنظیم این تغییرات نیست. افرادی که مبتلا به اسیدوز لاکتیک هستند، با منبع لیوریت (و گاهی اوقات کلیه آنها) می توانند اسید اضافی را از بدن خود حذف کنند.

اثرات منفی ورود اسید لاکتیک به خون

علائم اسیدوز لاکتیک نمونه ای از بسیاری از مسائل بهداشتی است. اگر هر گونه علائم را مشاهده کنید، باید بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید. پزشک شما می تواند به تعیین علت ریشه کمک کند. علائم متعدد اسیدوز لاکتیک نشان دهنده نیاز شما به اورژانس پزشکی است: • گیجی • زردی (زرد شدن پوست) • مشکل تنفس اسیدوز لاکتیک هنگامی رخ می دهد که بدن بیش از حد این ماده را تولید می کند و نمی تواند به سرعت و به اندازه کافی متابولیزه کند. این وضعیت می تواند یک وضعیت اورژانسی باشد که شما باید به پزشک مراجعه کنید. اگر می دانید یا شک دارید که اسیدوز لاکتیک دارید و هر یک از این علائم را دارید، به اورژانس بروید. شروع لاکتیک ممکن است سریع و در عرض چند دقیقه یا چند ساعت یا تدریجی اتفاق بیافتد و حتی در طول روزها اتفاق می افتد. بهترین راه برای درمان این است که متوجه شوید که چه چیزی باعث آن شده است. علائم اسیدوز غیر لایه ای عبارتند از: • خستگی شدید • گرفتگی عضلانی یا درد • ضعف بدن • درد شکم یا ناراحتی • اسهال • کاهش اشتها • سردرد • تپش قلب

علل اصلی اسیدوز لاکتیک

اسیدوز لاکتیک طیف گسترده ای از علل اساسی، از جمله مسمومیت با مونوکسید کربن، وبا، مالاریا و آسفیه است. برخی از علل رایج عبارتند از:

  • بیماری قلبی :شرایطی مانند گرفتگی قلبی و نارسایی قلب ممکن است جریان خون و اکسیژن را در تمام بدن کاهش دهد. که می تواند سطح اسیدوز لاکتیک را افزایش دهد.
  • عفونت شدید (سپسیس) :هر نوع عفونت ویروسی یا باکتری می تواند باعث بروز سپسی شود. افراد مبتلا به سپسیس ممکن است سیکل در اسید لاکتیک را ناشی از کاهش جریان اکسیژن داشته باشند.
  • HIV : داروهای اچ آی وی، مانند مهار کننده های ترانسپتیدی معکوس نوکلئوزید، می توانند سطح اسید لاکتیک را افزایش دهند. آنها ممکن است باعث آسیب کبدی شوند که باعث می شود بدن برای پردازش لاکتات سخت تر شود. اسیدوز لاکتیک می تواند یک عارضه جدی در درمان ضد رتروویروسی باشد که مانع از تکثیر اچ آی وی می شود. درمان های ضد رتروویروسی برای بدن در سطح طبیعی لاکتات اسید، سخت تر می شود، بنابراین افرادی که برخی از درمان های ضد رتروویروسی را برای HIV امتحان می کنند در معرض خطر ابتلا به اسیدوز لاکتیک قرار می گیرند.
  • سرطان : سلول های سرطانی اسید لاکتیک ایجاد می کنند. این ساخت اسید لاکتیک ممکن است با سرعت بیشتری ساخته شود، زیرا یک فرد وزن خود را از دست می دهد.

بازرگانی ملل

بازرگانی ملل در حوزه خرید و فروش مواد اولیه شیمیایی فعالیت دارد.

سعی ما ارائه مواد با کیفیت با خلوص بالا مطابق با برگه آنالیز و با قیمت مناسب  است.

تماس با ما

نشانی دفتر فروش تهران : تهران، سه راه افسریه، بعد ازمیدان آقانور، بازار کیمیا (فروشندگان مواد شیمیایی تهران)

نشانی انبار : جاده قدیم قم ، شورآباد ، خیابان 60متری

تلفن:  33486591-021

موبایل: 6441760-0912

ایمیل: info[@]melalchimestry.com