لورامید که نام دیگر آن کوکونات فتی اسید دی اتانول آمید است مایعی گرانرواست که به عنوان ماده کف زا مورد استفاده قرار می گیرد. مایع ویسکوز زرد کمرنگی است که در گروه مواد فعال سطحی غیر یونی قرار دارد.

لورامید ( کوکونات فتی اسید دی اتانول آمید )

لورامید که نام دیگر آن کوکونات فتی اسید دی اتانول آمید است مایعی گرانرو است که به عنوان ماده کف زا مورد استفاده قرار می گیرد. مایع ویسکوز زرد کمرنگی است که در گروه مواد فعال سطحی غیر یونی قرار دارد. به این معنی که بخش آبگریز این ماده در pH رایج فرآورده های آرایشی و بهداشتی، فاقد بار الکتریکی است. لورامید معمولا رنگ روشن و در دمای ۲۰ تا ۲۵ درجه سلسیوس غلیظ می‌باشد.

لورامید به عنوان ماده‌ای کف‌ زا مورد استفاده قرار می‌گیرد . معیار بالا بودن کیفیت مایع ظرف‌شویی، مایع دستشویی و شامپوها وجود لورامید در آن‌ها می‌باشد. این ماده باعث پایداری کف و نرم کنندگی پوست دست می‌شود. این ماده خاصیت مرطوب کنندگی نیز دارد.

لورامید/ کوکونات دو نوع تهیه می‌شود:

۱- از روغن نارگیل

۲- از متیل استر روغن نارگیل

ویژگی‌های لورامید

لورامید یک سورفکتانت نانیونیک است که از دی اتانول آمین و اسیدهای چرب کوکو مشتق شده است. کاربرد عمده این ماده به عنوان افزایش دهنده کف و ویسکوزیته است. لورامید در سیستم های پایه آنیونیک مثل شامپوها و محلول های شستشو و پاک کننده های بدن استفاده می شود. لورامید ویسکوزیته بسیار مطلوب و کف پایداری تولید می کند. حلالیت کاهش یافته و نقطه ذوب دی اتانول آمیدها به طور مطلوبی سرعت انحلال را در سیستم هایی مثل بوگیرهای کاسه توالت، قالب های صابون سنتزی و فرمولاسیون های قرص های مختلف کنترل می کند.

کاربرد لورامید

لورامید در رنج وسیعی از محصولات به کار می رود که شامل موارد زیر می شود:

  1. در شامپوها به عنوان افزاینده ویسکوزیته و کف
  2. در قالب های مربوط به حمام کردن (شوینده های سنتزی)، شستشو دهنده های بدن، صابون های مایع و ژل های مورد استفاده در زیر دوش حمام
  3. در مواد کمکی در صنعت نساجی به عنوان عامل تمیزکاری و پشم شوئی
  4. در ضد زنگ ها، تثبیت کننده های لاتکس، ترکیبات آنتی استاتیک، فرمولاسیون های ضد آب، عوامل متوازن کننده رنگ
  5. به عنوان افزودنی واکس و رزین
  6. امولسیفایر در امولسیون های آب در روغن برای اهداف داروسازی و کشاورزی

نحوه نگهداری

این ماده را در یک مکان تمیز و خشک انبار نمایید. درب آن را محکم بسته نگهدارید. دمای توصیه شده برای انبارداری بین 25 و 35 درجه سانتیگراد است. در شرایط نگهداری توصیه شده محصول می تواند تا یک سال انبار شود. مقادیر ریخته شده بر روی زمین را با مقادیر کافی آب بشویید. طی مدت زمان طولانی انبارداری کاهش جزئی در میزان PH، مقادیر آمین آزاد مشاهده شده است. در صورت اُفت PH استفاده از آن تا زمانی که PH بالاتر از 7 باشد، بلامانع است. از قورت دادن و تنفس مستقیم (در صورت غلظت بالای آن در هوا استفاده از ماسک الزامی است) و همچنان از تماس آن با چشم و پوست و لباس پرهیز کنید. در صورت تماس با چشم و پوست به موقع از الزامات پزشکی مناسب بهره مند شوید. حداکثر میزان مجاز پشته سازی 1 + 1 است .

بازرگانی ملل

بازرگانی ملل در حوزه خرید و فروش مواد اولیه شیمیایی فعالیت دارد.

سعی ما ارائه مواد با کیفیت با خلوص بالا مطابق با برگه آنالیز و با قیمت مناسب  است.

Goftinoتماس با ما

نشانی دفتر فروش تهران : تهران، سه راه افسریه، بعد ازمیدان آقانور، بازار کیمیا (فروشندگان مواد شیمیایی تهران)

نشانی انبار : جاده قدیم قم ، شورآباد ، خیابان 60متری

تلفن:  33486591-021

موبایل: 6441760-0912

ایمیل: info[@]melalchimestry.com