سولفات سدیم | SODIUM SULFATE

مواد اولیه شوینده

سولفات سدیم از عمومی ترین مواد بسیاری از آب های معدنی همانند آب دریا می باشد، همچنین سولفات در ریزش های جوی وجود داشته و یکی از اصلی ترین محلول های موجود در برف و باران می باشد. بسیاری از دریاچه های شور در سرتاسر دنیا مقادیر مختلفی از این ماده دارند. این ماده از نظر شیمیایی بسیار پایدار است.

سولفات سدیم | SODIUM SULFATE

سولفات سدیم از عمومی ترین مواد بسیاری از آب های معدنی همانند آب دریا می باشد، همچنین سولفات در ریزش های جوی وجود داشته و یکی از اصلی ترین محلول های موجود در برف و باران می باشد. بسیاری از دریاچه های شور در سرتاسر دنیا مقادیر مختلفی از این ماده دارند. این ماده از نظر شیمیایی بسیار پایدار است.

این ماده بعنوان یک ماده معدنی در طبیعت یافت می شود و یا از طریق برخی از فرآیندهای صنعتی به عنوان یک محصول جانبی تولید می شود. در رده مواد شیمیایی غیرسمی در شرایط عادی قرار گرفته و کاربردهای صنعتی فراوانی دارد . این ماده با گرید و خلوص مختلف در صنایع مختلفی همچون شیشه سازی، دارو سازی، بافندگی ، مواد اولیه شوینده کاربرد فراوان دارد.

کاربرد

صابون و پاک‌کننده‌ها: 20 درصد سولفات سدیم در تهیه پودرهای پاک‌کننده خانگی و بین ۶۰-۲۰ درصد از آن به عنوان پرکننده یا ماده کف‌زای سفید و بی‌اثر دارند.

منبع سودا: به عنوان منبع قتصادی و دسترس گوگرد در بعضی صنایع است( صنایع چوب، کاغذ کرافت، شیشه، پارچه، دباغی ، ذوب نیکل، مکمل غذای حیوانات، عکاسی، تصفیه آب، روغن‌های سولفات) حدود ۶۵ درصد از آن در تهیه کاغذهای مخصوص بسته‌بندی استفاده می شود.

شیشه: به عنوان منبع اکسید سدیم و گوگرد در شیشه سازی برای حذف حباب‌ها و یا جلادادن و جلوگیری از تشکیل کف روی شیشه در انواع شیشه‌های پنچره، تخت، بطری‌های مختلف، فایبرگلاس‌های عایق، پیرکس و … به کار می‌رود. درصد کمی از این ماده در صنایع شیشه‌سازی استفاده می‌شود.

منسوجات: در حین رنگرزی پارچه برای حفظ اسنحکام، جدا نگه‌داشتن آلاینده‌های آلی و جلوگیری از نمک‌گذاری ماده رنگ‌زا به کار می‌رود.

شیمیایی: پیش ماده ساخت موادی مانند سولفات سرب ( باطری، رنگدانه) سولفات پتاسیم(کود، داروسازی، شیشه و …) سولفات آلومینوم سدیم و… است.

داروسازی: این ماده در آب و گلیسرول محلول است و لیکن در الکل حل نمی‌شود. محلول ۸۹٫۳ درصد سولفات سدیم که معمولا شکل تزریقی آن است و فشاری همانند سرم خون دارد.

این ماده به صورت محلول رقیق به عنوان ملین تجویز می‌شود. همچنین قبل از عمل جراحی دستگاه گوارش و برای تخلیه لوله گوارش، سولفات دو سود به همراه ترکیبات پلیمر غلیظ اکسید اتیلن و آب به نام ماکروگل به بیمار خورانده می‌شود. این ماده مصرف زیادی در تهیه پاک‌کننده‌ها از جمله پودرها و مایعات پاک‌کننده دارد.

ترکیب دارویی این ماده معمولا به صورت تزریقی و با نام‌های سلوئید نمک فاینون و سولفات سدیم تزریقی تهیه می‌شود و بصورت تزریقی در داروهای دامپزشکی به عنوان مسهل و تقویت‌کننده فعالیت معده تجویز می‌شود.

ایمنی

اگرچه این ماده به عنوان یک مادهٔ غیرسمی شناخته می‌شود اما باید با دقت استفاده شود. غبار آن می‌تواند به آسم موقت یا صدمات چشمی منجر شود اما به راحتی با محافظ چشم یا ماسک می‌توان از آن جلوگیری کرد. حمل و نقل آن محدود نشده‌است و در فهرست ایمنی و حفاظتی قرار ندارد.

بازرگانی ملل

بازرگانی ملل در حوزه خرید و فروش مواد اولیه شیمیایی فعالیت دارد.

سعی ما ارائه مواد با کیفیت با خلوص بالا مطابق با برگه آنالیز و با قیمت مناسب  است.

Goftinoتماس با ما

نشانی دفتر فروش تهران : تهران، سه راه افسریه، بعد ازمیدان آقانور، بازار کیمیا (فروشندگان مواد شیمیایی تهران)

نشانی انبار : جاده قدیم قم ، شورآباد ، خیابان 60متری

تلفن:  33486591-021

موبایل: 6441760-0912

ایمیل: info[@]melalchimestry.com