اس ال اس | سدیم لوریل سولفات

مواد اولیه شوینده

سولفات لوریل سدیم راﯾﺠﺘﺮﯾﻦ ﺳﻮﻟﻔﺎت‌های ﺳﻄﺢ ﻓﻌﺎل آنیونی (مواد فعال سطحی آنیونی) از پاک کننده‌های سنتزی با قدرت زیاد و بطور دقیق تر جزو سورفاکتنت ها (مواد فعال سطحی یا مواد مؤثر) ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ.سدیم لوریل سولفات به طور معمول به عنوان یک کریستال یا پودر سفید یا کرم رنگی ظاهر می شود.

سدیم لوریل سولفات | اس ال اس

سولفات لوریل سدیم راﯾﺠﺘﺮﯾﻦ ﺳﻮﻟﻔﺎت‌های ﺳﻄﺢ ﻓﻌﺎل آنیونی (مواد فعال سطحی آنیونی) از پاک کننده‌های سنتزی با قدرت زیاد و بطور دقیقتر جزو سورفاکتنت ها (مواد فعال سطحی یا مواد مؤثر) ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ. این ماده به طور معمول به عنوان یک کریستال یا پودر سفید یا کرم رنگی ظاهر می شود. این ترکیب یک ترکیب شیمیائی امولسیون کننده، پُف‌دهنده، تسریع کننده انحلال، و کف کننده است که از آن در صنایع شویندگی دترژنت ها یا مواد اولیه غذایی استفاده می‌شود و مواد فعال کننده سطحی آنیونی در تولید شامپو می باشد.

سدیم لوریل سولفات یک ترکیب شیمیایی ارزان قیمت است که به صورت وسیعی در محصولات بهداشتی مانند شامپوها، خمیر دندان، دهان شویه، صابون و … استفاده می شود. این ماده یک دترجنت و سورفکتانت است؛ بدین معنی که برهم کنش بین محصول و موها را بهبود می بخشد و در همین راستا، کف ایجاد می شود که باعث افزایش تاثیر پاک کنندگی محصولاتی مانند شامپو و خمیر دندان و … می شود. در فهرست راهنمای محصولات خانگی، در بیش از ۸۰ محصول و در بعضی موارد حتی تا ۳۰% وزنی مورد استفاده قرار گرفته است.

این ماده همچنین یک عامل امولسیفایر و عامل فوم کننده است که معمولا در محصولات آرایشی و پاک کننده های صنعتی استفاده می شود. اس ال اس در بسیاری از صابون ها، شامپوها، خمیر دندان ها و مایع ها و پودر های لباس شویی وجود دارد. اگر چه اس ال اس از نارگیل تولید شده است، اما در طی فرایند تولید، با یک محصول جانبی سمی آلوده می شود.

کاربردهای سدیم لوریل سولفات

سدیم لوریل سولفات عمدتا در مواد شوینده ی مختلف کاربرد های زیادی دارد. این ماده یک سورفاکتانت بسیار موثر است و در هر کاری که نیاز به حذف لکه های چرب و تثبیت شده دارد، استفاده می شود؛ برای مثال، آن را در غلظت های بالا با محصولات صنعتی، از جمله مواد شست و شوی موتور خودرو، مواد پاک کننده ی کف خودرو و صابون های شستشوی مورد استفاده در کارواش یافت می شود.

در غلظت های پایین تر، از آن در خمیر دندان، شامپو، خمیر ریش استفاده می شود. علت کاربرد آن در این زمینه ها توانایی آن در ایجاد کف، خواص سورفکتانت آن و در برخی کاربرد ها توانایی حجم دهندگی آن است.

مواد جایگزین SLS

اگر شما در مورد اثرات احتمالی انباشت اس ال اس نگران هستید، به دنبال شامپو، خمیر دندان و دیگر محصولات مراقبت شخصی با برچسب “بدون سدیم لوریل سولفات ” باشید. امروزه یک محصول مرتبط با نام تجاری سدیم کوکو سولفات، ممکن است کمتر دارای سدیم لوریل سولفات تحریک کننده باشد. همچنین می توانید به دنبال شامپو های ساخته شده با روغن های خاص باشید و یا موهای خود را با نوشابه های گازدار شستشو دهید تا از اثرات منفی شامپو های رایج در امان باشید.

انواع SLS

اس ال اس به صورت پودری و رشته ای می باشد و فاز جامد در بازار عرضه می شود ولی تگزاپون به صورت مایع می باشد.

بازرگانی ملل

بازرگانی ملل در حوزه خرید و فروش مواد اولیه شیمیایی فعالیت دارد.

سعی ما ارائه مواد با کیفیت با خلوص بالا مطابق با برگه آنالیز و با قیمت مناسب  است.

Goftinoتماس با ما

نشانی دفتر فروش تهران : تهران، سه راه افسریه، بعد ازمیدان آقانور، بازار کیمیا (فروشندگان مواد شیمیایی تهران)

نشانی انبار : جاده قدیم قم ، شورآباد ، خیابان 60متری

تلفن:  33486591-021

موبایل: 6441760-0912

ایمیل: info[@]melalchimestry.com