شیرین کننده های مصنوعی

مقالات چهارشنبه, 05 آذر 1399 14:49

شیرین کننده های مصنوعی مختلفی برای تکثیر طعم قند اختراع شده است. از آنجایی که این مواد تقریباً کالری ندارند، بیشتر به عنوان دوستانه کاهش وزن در بازار عرضه می شوند. با وجود افزایش مصرف این مواد و غذاهای رژیمی به طور کلی همه گیر چاقی فقط بدتر شده است. شواهد مربوط به آن ها نسبتاً مختلط بوده و استفاده از آنها بحث برانگیز است.

شیرین کننده های مصنوعی

شیرین کننده های مصنوعی مختلفی برای تکثیر طعم شیرین قند اختراع شده است. از آنجایی که این مواد تقریباً کالری ندارند، بیشتر به عنوان دوستانه کاهش وزن در بازار عرضه می شوند. با وجود افزایش مصرف این مواد و غذاهای رژیمی به طور کلی همه گیر چاقی فقط بدتر شده است. شواهد مربوط به آن ها نسبتاً مختلط بوده و استفاده از آنها بحث برانگیز است.

انواع مختلف آنها

بسیاری از این مواد با ساختارهای مختلف شیمیایی در دسترس هستند. همه در تحریک گیرنده های طعم شیرین بر روی زبان شما موثر هستند. در حقیقت، بیشتر آنها صدها برابر شیرین تر از قند هستند . برخی مانند ساکاروز کالری دارند، اما مقدار کل لازم برای تهیه طعم شیرین آنقدر کم است که کالری که مصرف می کنید ناچیز است. برخی از شیرین کننده های کم کالری از مواد طبیعی فرآوری می شوند و مصنوعی محسوب نمی شوند.

تأثیرات در اشتها

شما فقط برای تأمین نیازهای انرژی خود غذا نمی خورید، شما می خواهید غذا با ارزش باشد. غذاهای شیرین شده با قند باعث آزاد شدن مواد شیمیایی و هورمون های مغزی می شوند. بخشی از آنچه به عنوان مسیر پاداش غذایی شناخته می شود. پاداش غذا برای احساس رضایت پس از خوردن غذا بسیار مهم است و شامل برخی از مدارهای مغز همان رفتارهای اعتیاد آور، از جمله اعتیاد به مواد مخدر است. گرچه این مواد طعم شیرین را ارائه می دهند، بسیاری از محققان معتقدند که کمبود کالری مانع از فعال شدن کامل مسیر پاداش غذا می شود. این ممکن است به همین دلیل باشد که شیرین کننده مصنوعی در برخی مطالعات با افزایش اشتها و هوس غذاهای قندی مرتبط هستند. این پاسخ وقتی مشاهده شد که شرکت کنندگان آسپارتام مصرف می کنند، نشان می دهد که مغز شما ممکن است آن ها را به عنوان اثر پر کننده ثبت نکند. این به معنی آن است که شیرینی بدون کالری ممکن است باعث شود شما بخواهید غذای بیشتری بخورید، به کالری کلی خود اضافه کنید.

بازرگانی ملل

بازرگانی ملل در حوزه خرید و فروش مواد اولیه شیمیایی فعالیت دارد.

سعی ما ارائه مواد با کیفیت با خلوص بالا مطابق با برگه آنالیز و با قیمت مناسب  است.

Goftinoتماس با ما

نشانی دفتر فروش تهران : تهران، سه راه افسریه، بعد ازمیدان آقانور، بازار کیمیا (فروشندگان مواد شیمیایی تهران)

نشانی انبار : جاده قدیم قم ، شورآباد ، خیابان 60متری

تلفن:  33486591-021

موبایل: 6441760-0912

ایمیل: info[@]melalchimestry.com