بتائین به عنوان تغذیه ورزشی

مقالات چهارشنبه, 05 آذر 1399 14:44

بتائین را کمیسیون اروپا (EC) به عنوان یک تغذیه ورزشی جدید تصویب می کند. اطلاعیه رسمی اجازه می دهد تا از این ماده در میله های غلات و پروتئین ها، پودرهای نوشیدنی، نوشیدنیهای آماده برای نوشیدن ایزوتونیک برای افراد بالای 10 سال که مشغول فعالیت ورزشی هستند استفاده شود.

بتائین به عنوان تغذیه ورزشی

کمیسیون اروپا (EC) بتائین را به عنوان یک تغذیه ورزشی جدید تصویب می کند. اطلاعیه رسمی اجازه می دهد تا از این ماده در میله های غلات و پروتئین ها، پودرهای نوشیدنی و نوشیدنی های آماده برای نوشیدن ایزوتونیک برای افراد بالای 10 سال که مشغول فعالیت ورزشی هستند استفاده شود. سایر کاربردهای بتائین، که DuPont می گوید، از پیشگیری از کم آبی بدن کمک می کند و به یک متابولیسم سالم کمک می کند، شامل میله های پروتئین و غلات و مواد غذایی برای اهداف خاص پزشکی و یا جایگزینی کامل رژیم است. در حالی که EC شرایط استفاده را تعیین کرده است، این امکان را نیز می دهد که در صورت استفاده از مکمل های غذایی حاوی بتائین بیش از حد بی خطر از مصرف این ماده استفاده کنید. EC می گوید: بنابراین ضروری است با برچسب مناسب مصرف کنندگان را آگاه کنیم که در صورت مصرف مکمل های غذایی حاوی این ماده در همان روز، از غذاهای حاوی بتائین استفاده نشود. مقدار مصرف این ماده در رژیم غذایی جایگزین برای کنترل وزن 500 میلی گرم در 100 گرم، 136 میلی گرم در 100 گرم (سوپ)، 188 میلی گرم در 100 گرم (فرنی) و 60 میلی گرم در 100 گرم (نوشیدنی) تعیین شده است. الزامات خاص ویژه برچسب زدن شامل تعیین غذای جدید در برچسب زدن مواد غذایی حاوی آن باید بتائین باشد. EC همچنین اظهار می دارد که برچسب زدن غذاهای حاوی این ماده باید اظهار داشته باشد که در صورت مصرف مکمل های غذایی حاوی این ماده در همان روز، از مواد غذایی استفاده نشود.

شواهدی برای مزایای بتائین

این ماده در اشکال بی آب و مونوهیدرات از پردازش چغندرقند (به عنوان مثال ملاس، ویناس یا بتائین گلیسرول) بدست می آید. مطالعات نشان داده است که در بسیاری از غذاهای سالم مانند غلات کامل، اسفناج و چغندر یافت می شود. همچنین ممکن است مؤلفه مهمی از رژیم مفید مدیترانه باشد. اخیراً، موضوع طیف وسیعی از مطالعات بوده است که نشان دهنده فواید سلامتی و عملکرد ورزشی است. این آزمایشات انسانی پیشرفت چشمگیری در عملکرد بدنی، به ویژه در قدرت و استقامت نشان می دهد. این مطالعات، که از BetaPower BetaPower طبیعی Dupont استفاده می کند، به بهبود ترکیب بدن، عملکرد و قدرت مردان قدرتمند نشان می دهد. شش هفته مکمل با BetaPower طبیعی Betaine با پیشرفت در حجم تمرین پرس سینه و ترکیب بدن در مقایسه با جفت همراه بود.

بازرگانی ملل

بازرگانی ملل در حوزه خرید و فروش مواد اولیه شیمیایی فعالیت دارد.

سعی ما ارائه مواد با کیفیت با خلوص بالا مطابق با برگه آنالیز و با قیمت مناسب  است.

Goftinoتماس با ما

نشانی دفتر فروش تهران : تهران، سه راه افسریه، بعد ازمیدان آقانور، بازار کیمیا (فروشندگان مواد شیمیایی تهران)

نشانی انبار : جاده قدیم قم ، شورآباد ، خیابان 60متری

تلفن:  33486591-021

موبایل: 6441760-0912

ایمیل: info[@]melalchimestry.com