فواید پوست و آب لیمو

مقالات چهارشنبه, 05 آذر 1399 14:42

آب لیمو این روزها در بسیاری از رستوران ها به طور مرتب سرو می شود و برخی از مردم روز خود را به جای قهوه یا چای، با آن شروع می کنند. بدون شک لیموها خوشمزه هستند، اما آیا اضافه کردن آنها به آب شما را سالم تر می کند؟ بخش عمده ای از شواهد حاکی از فواید سلامتی آب لیمو است. تحقیقات علمی کمی در مورد آب لیمو انجام شده است، اما تحقیقات در مورد فواید آن به طور جداگانه نیز وجود دارد.

فواید پوست و آب لیمو

آب لیمو این روزها در بسیاری از رستوران ها به طور مرتب سرو می شود و برخی از مردم روز خود را به جای قهوه یا چای، با آن شروع می کنند. بدون شک لیموها خوشمزه هستند، اما آیا اضافه کردن آنها به آب شما را سالم تر می کند؟ بخشی از شواهد حاکی از فواید سلامتی آب لیمو است. تحقیقات علمی کمی در مورد آب لیمو انجام شده است، اما تحقیقات در مورد فواید آن به طور جداگانه نیز وجود دارد.

باعث هیدراتاسیون می شود

طبق اعلام سازمان غذا و تغذیه، دستورالعمل های عمومی می گوید زنان باید حداقل 91 اونس در روز و مردان حداقل 125 اونس دریافت کنند. این شامل آب حاصل از غذا و نوشیدنی است. آب بهترین نوشیدنی برای هیدراتاسیون است، اما بعضی از افراد به تنهایی طعم آن را دوست ندارند. اضافه کردن لیمو باعث افزایش طعم و مزه آب می شود و این به شما کمک می کند تا بیشتر بنوشید.

آب لیمو و منبع ویتامین C

مرکبات مانند لیمو سرشار از ویتامین C هستند، یک آنتی اکسیدان اولیه است که به محافظت سلول در برابر رادیکال های آزاد کمک می کند. احتمالاً شنیده اید که ویتامین C ممکن است به جلوگیری یا محدود کردن مدت زمان سرماخوردگی در برخی افراد کمک کند، اما مطالعات متناقض است. ویتامین C ممکن است خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی و سکته مغزی و فشار خون را کاهش دهد. در حالی که لیمو در صدر لیست مرکبات حاوی ویتامین C قرار ندارند ، هنوز منبع خوبی هستند. به گفته منبع معتبر ، آب یک لیمو حدود 18.6 میلی گرم ویتامین C را تأمین می کند. مقدار روزانه توصیه شده برای بزرگسالان 65 تا 90 میلی گرم است.

حمایت از کاهش وزن

تحقیقات نشان داده است که آنتی اکسیدان های پلی فنول موجود در لیموها باعث افزایش چشمگیر وزن در موش هایی که به منظور القای چاقی اضافه شده اند، کاهش می یابد. در این مطالعات موش، ترکیبات آنتی اکسیدانی همچنین اثرات منفی بر روی سطح قند خون و بهبود مقاومت به انسولین را جبران می کنند، دو عامل اصلی در ایجاد دیابت نوع 2 است. در حالی که همان نتایج باید در انسانها به اثبات برسد، شواهد حکایتی قوی است که نشان می دهد که از کاهش وزن حمایت می کند. این مسئله به این دلیل است که افراد به سادگی آب بیشتری می نوشند و احساس پر بودن می کنند یا خود آن معلوم نیست.

بازرگانی ملل

بازرگانی ملل در حوزه خرید و فروش مواد اولیه شیمیایی فعالیت دارد.

سعی ما ارائه مواد با کیفیت با خلوص بالا مطابق با برگه آنالیز و با قیمت مناسب  است.

Goftinoتماس با ما

نشانی دفتر فروش تهران : تهران، سه راه افسریه، بعد ازمیدان آقانور، بازار کیمیا (فروشندگان مواد شیمیایی تهران)

نشانی انبار : جاده قدیم قم ، شورآباد ، خیابان 60متری

تلفن:  33486591-021

موبایل: 6441760-0912

ایمیل: info[@]melalchimestry.com