اسانس های روغنی و منشأ آن ها

مقالات چهارشنبه, 05 آذر 1399 14:40

اسانس های روغنی ، روغن های بسیار غلیظی هستند که از گیاهانی که عطر و ویژگی های دیگر گیاهان را دارند (مانند ترکیبات شیمیایی آن ها) به دست می آیند.

اسانس های روغنی ، روغن های بسیار غلیظی هستند که از گیاهانی که عطر و ویژگی دیگر گیاهان را دارند (مانند ترکیبات شیمیایی آن ها) به دست می آیند. خالص ترین اآن ها از سراسر جهان و از گیاهانی که با دقت پرورش می یابند، بدست می آیند. به علاوه، اسانس های روغنی در واقع روغنی نیستند! آنها تبخیر می شوند. به همین دلیل افراد نباید آنها را مستقیماً روی پوست بمالند. هنگامی که شما یک گیاه مانند نعناع را به عنوان مثال می چینید و برگ آن را خرد می کنید، عطر و بوی خاص آن به شدت احساس می شود. این موضوع به این دلیل است که در داخل برگ نعناع، سلولهای خاص و غده هایی هستند که اسانس روغنی گیاه را در خود نگه می دارند. وقتی برگ را خرد می کنید، روغن آزاد می شود. این روغن ها همیشه از برگها تهیه نمی شوند. روغن ها ممکن است از گل های لطیف، ریشه های نازک، پوسته تازه گیاه و چوب یا رزین یک گیاه حاصل شود. چندین فرآیند استخراج از جمله تقطیر، رطوبت زدایی یا فشار سرد که برای روغن مرکبات استفاده می شود، وجود دارد.

خوشبختانه، ما در زمانی زندگی می کنیم که اسانس های روغنی می توانند به راحتی فرآوری، بسته بندی و خریداری شوند. آن ها از قسمت های مختلف گیاه استخراج می شوند . اما گاهی اوقات، برای تولید اسانس های روغنی حجم زیادی از گیاه لازم است. به عنوان مثال، حدوداً 60،000 گل سرخ لازم است تا فقط یک اونس اسانس گل رز بدست آید، به همین دلیل خالص آن (Rose Absolute) بسیار گران است! این اسانس ها به طور گسترده ای به تقویت سیستم ایمنی بدن، تسکین ناراحتی ناشی از فشار بیش از حد یا فرسودگی طبیعی ناشی از پیری، کمک به مشکلات پوستی، رفع نگرانی و غیره معروف هستند. آن ها وقتی به طور صحیح مخلوط شوند می توانند دارای مزایای درمانی حتی قدرتمندتری نیز باشند.

بازرگانی ملل

بازرگانی ملل در حوزه خرید و فروش مواد اولیه شیمیایی فعالیت دارد.

سعی ما ارائه مواد با کیفیت با خلوص بالا مطابق با برگه آنالیز و با قیمت مناسب  است.

Goftinoتماس با ما

نشانی دفتر فروش تهران : تهران، سه راه افسریه، بعد ازمیدان آقانور، بازار کیمیا (فروشندگان مواد شیمیایی تهران)

نشانی انبار : جاده قدیم قم ، شورآباد ، خیابان 60متری

تلفن:  33486591-021

موبایل: 6441760-0912

ایمیل: info[@]melalchimestry.com