اسید چرب نارگیل

آرایشی و بهداشتی

خانواده ای از انواع مختلف اسیدهای حاصل از روغن نارگیل است .اسید اصلی این ترکیب ، اسیدلوریک است و با سایر ترکیبات این خانواده مانند کاپریل، اسطوخودوس، پالمیتیک و استریک و در نسبت جزئی از اسیدهای چرب اشباع نشده همراه است.

اسید چرب نارگیل

اسید چرب نارگیل ( Coconut Fatty Acid ) خانواده ای از انواع مختلف اسیدهای چرب مشتق شده از روغن نارگیل است. ترکیب اصلی این اسید ، اسید لوریک است و با سایر ترکیبات این خانواده مانند کاپریل، اسطوخودوس، پالمیتیک و استریک و در نسبت جزئی از اسیدهای چرب اشباع نشده همراه است. این ها توسط هیدرولیز روغن نارگیل به دست می آیند. اسید چرب به دست آمده ممکن است هیدروژنه یا قبل از فرآیند تقطیر باشد . به نوبه خود، فرایند تقطیر می تواند کل یا تقسیم شود، جدا کردن اسیدهای چرب مختلف بسته به درجه حرارت تقطیر دارد. این اسیدها تقریبا خلوص 50٪ لوریک اسید و آنها در دمای اتاق کمی زرد هستند.

کاربرد اصلی این ترکیب در تولید مواد اولیه محصولات تمیز کننده، مواد اولیه صابون، صابون های فلزی، مواد اولیه شوینده، سورفکتانت ها، رزین های آلکیدی، عطر و اسانس، پلاستیک ها و پراکسید های آلی است. این کسر نور ترکیبی از اسید کاپریل است یک مایع در دمای اتاق، کمی زرد است. این یک محصول تحریک کننده و خورنده است. نقطه انجماد این ترکیب بین بازه 5 تا 7 درجه می باشد . برنامه های اصلی اسید کاپریل به عنوان یک ماده اولیه در تولید رزین های آلکیدی برای پوشش ها، سورفکتانت ها، عطر ها، صابون های فلزی، روان کننده ها، بیوسید ها و پلاستیک ها استفاده می شود.

کاربرد اسید چرب نارگیل

  • صنایع بهداشتی و آرایشی
  • صنایع صابون سازی
  • پاک کننده های خانگی
  • رنگ و پوشش،
  • مواد اولیه نساجی

مضرات

ترکیب ۱۰۰٪ طبیعی آن به طور خاص توسط صنعت لوازم آرایشی (صابون، کرم ها و …) مورد استفاده قرار می گیرد. روغن نارگیل و نخل که جزو منابع اصلی چربی های رژیم غذایی برای قرن ها در اکثر مناطق غرب آفریقا هستند، به عنوان چربی های اشباع نشده نامناسب نام گذاری شده اند. مصرف آنها به ظاهر افزایش سطح کلسترول خون را افزایش داده است، در نتیجه خطر بیماری قلبی عروقی را افزایش می دهد. این دیدگاه به کاهش مصرف آنها در غرب آفریقا منجر شده است . آنها جایگزین روغن های گیاهی وارداتی شده اند.

بازرگانی ملل

بازرگانی ملل در حوزه خرید و فروش مواد اولیه شیمیایی فعالیت دارد.

سعی ما ارائه مواد با کیفیت با خلوص بالا مطابق با برگه آنالیز و با قیمت مناسب  است.

Goftinoتماس با ما

نشانی دفتر فروش تهران : تهران، سه راه افسریه، بعد ازمیدان آقانور، بازار کیمیا (فروشندگان مواد شیمیایی تهران)

نشانی انبار : جاده قدیم قم ، شورآباد ، خیابان 60متری

تلفن:  33486591-021

موبایل: 6441760-0912

ایمیل: info[@]melalchimestry.com