اسید اولئیک

آرایشی و بهداشتی

اسید اولئیک یک اسید چرب است که به طور طبیعی در چربی ها و روغن های مختلف حیوانی و گیاهی وجود دارد. این روغن بدون بو و رنگ است، اگر چه نمونه های تجاری آن ممکن است به رنگ زرد باشد. از لحاظ شیمیایی، به عنوان یک اسید چرب امگا -9 مونو اشباع، به اختصار با تعداد لیپیدها به ترتیب 18: 1 cis-9 طبقه بندی می شود.

اسید اولئیک

اسید اولئیک یک اسید چرب است که به طور طبیعی در چربی ها و روغن های مختلف حیوانی و گیاهی وجود دارد. این روغن بدون بو و رنگ است، اگر چه نمونه های تجاری آن ممکن است به رنگ زرد باشد. به لحاظ شیمیایی، اسید اولئیک به عنوان یک اسید چرب امگا -9 مونو اشباع، به اختصار با تعداد لیپیدها به ترتیب 18: 1 cis-9 طبقه بندی می شود. این نام از واژه لاتین اولئوم مشتق شده است که به معنی روغن است. این اسید معمول ترین اسید چرب موجود در طبیعت است. نمک های آن به نام اولئات ها نامیده می شود. این اسید جزء اصلی روغن زیتون است و به شدت به کاهش خطر بیماری های قلبی، دیابت، چاقی و فشار خون بالا کمک می کند. همچنین می تواند باعث بهبودی خلق و خوی شود، و نیز باعث تاخیر در پیری و جلوگیری از سرطان می گردد.

منابع اسید اولئیک

موارد بسیاری از مواد غذایی و اقلام مراقبت از پوست وجود دارد که غنی از اولئیک اسید هستند. با تامین از طریق غذاهای غنی از آن ، می توانید پوست و مو سالم داشته باشید. منابع غذایی طبیعی اولئیک اسید عبارتند از: کره، تخم مرغ، آجیل، پنیر، گوشت، مرغ اسید اولئیک در محصولات مراقبت از مراقبت از پوست نیز وجود دارد. این اغلب به عنوان امولسیفایر در هر دو محصولات تولیدی خانگی و تجاری استفاده می شود.

کاربرد در صنایع آرایشی بهداشتی

1. مرطوب کننده : جزء بسیاری از محصولات مراقبت از پوست است که دارای ویژگی های مرطوب کننده قوی است. این به پوست کمک می کند که نرم و روشن باشد.

2. افزایش رشد مو : بسیاری از روغن های غنی از آن ، مانند روغن زیتون، به طور رایج برای تحریک رشد مو و ضخامت و قوی تر استفاده می شود.

3. خواص ضد پیری : اولئیک اسید دارای ترکیبات آنتی اکسیدانی قوی است که به کاهش پیری کمک می کند و از چین و چروک های زودرس جلوگیری می کند.

4. جلوگیری از خشکی پوست سر و شوره : یکی از علل اصلی سقوط مو و پوست سر شوره است. اولئیک اسید می تواند کمک به مرطوب بودن پوست سر، تعمیر فولیکول های آسیب دیده و درمان شوره سر برای حمایت از رشد مو شود.

5. عوارض پوستی مانند اگزما، روتسیا و پسوریازیس : این اسید شامل ترکیباتی است که یکپارچگی غشاء سلولی را تقویت می کند و باعث بهبود سلول های آسیب دیده در شرایطی مانند اگزما، روده ای و پسوریازیس می شود. فواید بهداشتی اسید اولئیک

6. سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهد : منابع سالم اسید اولئیک باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و تولید گلبول های سفید می شوند. کمک می کند بدن سالم با مهاجمان میکروبی مبارزه کند.

7. مبارزه با آسیب های رادیکال آزاد : خواص آنتی اکسیدانی در آن کمک به خنثی سازی رادیکال های آزاد مضر و کاهش آسیب اکسیداتیو در بدن می شود.

8. ضد التهاب : غنی از ترکیبات ضد التهابی است که به جلوگیری از بیماری های التهابی مانند آرتریت روماتوئید و اختلالات خود ایمنی مانند فیبرومیالژیا کمک می کند.

9. حمایت از سلامت قلب و عروق : مولکول های آن تمایل به بزرگتر شدن و لغزندگی دارند، بنابراین احتمال ایجاد پلاک ایجاد مسدود می شود. از سلامت قلب و گردش خون حمایت می کند.

10. مبارزه با سرطان : منابع غذایی حاوی ای اسید مانع رشد سلول های سرطانی می شوند و بروز موارد سرطان سینه را کاهش می دهند.

11. حمایت از سلامت تنفسی : اسید اولئیک کمک می کند تا از عملکرد مناسب ریه ها حمایت کند. همچنین نشان داده شده است که علائم آسم را کاهش می دهد.

12. کمک به کاهش وزن : کمک می کند تا افزایش سوخت و ساز بدن، بهبود بهره وری انرژی و کمک به کاهش وزن زیاد شود.

13. برای مغز : برای سلامت مغزتان نگران هستید؟ غذاهای حاوی اولئیک اسید باعث تقویت حافظه و انتقال عصبی در مغز می شوند. این همچنین به عملکرد مغز هموار کمک می کند.

14. کاهش التهاب : التهاب مفاصل باعث سختی، درد و بیماری هایی مانند آرتریت می شود. اینها را می توان با منابع مناسب اسید اولئیک در رژیم پیشگیری کرد.

15. کمک به تنظیم قند خون : اولئیک اسید کمک می کند تا مقاومت در برابر انسولین را کاهش دهد. این به نوبه خود کمک می کند تا تنظیم قند خون و حفظ سطح گلوکز سالم در خون باشد.

بازرگانی ملل

بازرگانی ملل در حوزه خرید و فروش مواد اولیه شیمیایی فعالیت دارد.

سعی ما ارائه مواد با کیفیت با خلوص بالا مطابق با برگه آنالیز و با قیمت مناسب  است.

Goftinoتماس با ما

نشانی دفتر فروش تهران : تهران، سه راه افسریه، بعد ازمیدان آقانور، بازار کیمیا (فروشندگان مواد شیمیایی تهران)

نشانی انبار : جاده قدیم قم ، شورآباد ، خیابان 60متری

تلفن:  33486591-021

موبایل: 6441760-0912

ایمیل: info[@]melalchimestry.com