روغن نارگیل

آرایشی و بهداشتی

روغن نارگیل، نوعی چربی اشباع شده‌است که از میوه درخت نارگیل به دست می‌آید از این روغن در تهیهٔ مواد آرایشی بهداشتی و همچنین در غذاها استفاده می‌شود. این روغن سرشار از نوعی اسید چرب با زنجیره متوسط، اسید لوریک، می‌باشد.

روغن نارگیل

روغن نارگیل، نوعی چربی اشباع شده‌است که از میوه درخت نارگیل به دست می‌آید از این روغن در تهیهٔ مواد آرایشی بهداشتی و همچنین در غذاها استفاده می‌شود. این روغن سرشار از نوعی اسید چرب با زنجیره متوسط، اسید لوریک، می‌باشد. روغن نارگیل‌های غیر هیدروژنه معمولاً بین دمای ۲۲ تا٢٤ درجه سانتی گراد ذوب می‌شوند. این روغن بین دیگر انواع روغن از همه پایدارتر است و بین روغن‌های مخصوص سرخ کردن، حرارت لازم برای سوختن روغن نارگیل از همه روغن‌ها بالاتر است؛ بنابراین، حتی در دماهای بالا هم این روغن نمی‌سوزد و دود از آن بلند نمی‌شود.

آثار روغن نارگیل بر سلامتی

به دلیل سطح بالای چربی اشباع شده ، سازمان بهداشت جهانی ، وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده ، سازمان غذا و داروی ایالات متحده ، انجمن قلب آمریکا ، انجمن رژیم های غذایی آمریکا ، سرویس بهداشت ملی انگلیس ، بنیاد تغذیه انگلیس و رژیم های غذایی کانادا توصیه می کند که مصرف آن باید محدود یا اجتناب شود. بازاریابی این باور نادرست را ایجاد کرده است که یک "غذای سالم" است. درعوض ، مطالعات نشان داده اند که مصرف این روغن دارای اثرات سلامتی مانند سایر چربی های ناسالم ، از جمله کره ، چربی گوشت گاو و روغن نخل است. این روغن حاوی مقدار زیادی اسید لوریک است ، چربی اشباع شده و باعث افزایش کل کلسترول خون با افزایش میزان کلسترول لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL) و کلسترول لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL) می شود. اگرچه مصرف اسید لوریک ممکن است باعث ایجاد مطلوب تر کلسترول خون شود ، اما این احتمال وجود ندارد که مصرف مداوم آن در واقع می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را از طریق مکانیسم های دیگر افزایش دهد ، به ویژه از طریق افزایش قابل توجه کلسترول خون کل. ناشی از اسید لوریک است. از آنجا که اکثر چربی های اشباع شده در آن اسید لوریک است ، ممکن است روغن نارگیل در هنگام استفاده از چربی های جامد در رژیم غذایی از روغن گیاهی تا حدی هیدروژنه ترجیح داده شود. با این حال ، وزن شواهد تا به امروز نشان می دهد که مصرف چربی های اشباع نشده به جای روغن نارگیل خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهد. با توجه به محتوای بالای چربی اشباع شده با بار کالری بالا ، استفاده منظم از روغن نارگیل در تهیه مواد غذایی باعث افزایش وزن می شود.

روغن نارگیل در غذا

روغن نارگیل به‌طور عادی در آشپزی، مخصوصاً برای سرخ کردن و به‌طور معمول به عنوان طعم دهنده در غذا استفاده می‌شود. از این روغن برای آشپزی هزاران سال است که استفاده می‌شود. در سال‌های اخیر این روغن به‌طور زیادی در سلامت و دایره غذایی طبیعی و گیاهخواران محبوب شده‌است. این روغن در تبلیغات به عنوان پاپ کورن، یک اسید چرب اشباع اضافه شده نقش دارد روغن نارگیل از یک پرتئین بزرگ به نام اسید لورئیک که مونو لورئیک در بدن را مقلوب می‌کند تشکیل شده‌است. در غیر این صورت یک چربی تنها در داخل شیر پیدا می‌شود. توسط برخی از پرتئین‌های پروسه روغن لورئیک اسید تخریب می‌شود. روغن نارگیل خانگی از گوشت نارگیل تاره و مرطوب استخراج می‌شود. از این روغن می‌تواند به عنوان مرطوب‌کننده پوست، کمک به پوست خشک و کمک به پرتئین از دست رفته در موها باشد. همچنین این روغن یک جز مهم و اساسی در ساختمان صابون است و باعث نگهداری سفتی در صابون می‌شود .

آرایشی و بهداشتی

روغن نارگیل یکی از معروف‌ترین روغن‌های مورد استفاده توسط مردم جهت زیبایی و محافظت از پوست می‌باشد ! روغن نارگیل به دلیل داشتن خواص آنتی اکسیدان فراوان و ویتامین ای باعث کاهش چین و چروک‌های پوستی و جوان تر شدن پوست می‌گردد و همینطور به علت داشتن مقادیر بالای پروئین برای پوست مفید است. طبق تحقیقات انجام شده بر روی روغن نارگیل محققان دست یافتند که این روغن با داشتن SPF 8 می‌تواند به عنوان یک ضد آفتاب طبیعی عمل کرده و احتمال آفتاب سوختگی را تا حد زیادی کاهش دهد و همینطور در صورت ایجاد سوختگی و کدر شدن پوست آن را در دراز مدت بهبود می‌دهد. صابون تولید شده با این روغن نیز خواص ذکر شده را به پوست و موی شما هدیه میدهند و باعث نرم شدن و براقی مو و همچنین شادابی و طراوت پوست میگردند.

تسکین استرس

روغن نارگیل بسیار آرامبخش است، از اینرو به از بین بردن استرس کمک می کند. استفاده از آن روی سر به از بین بردن خستگی فکری کمک می کند.

بیماری های قلبی

باور نادرستی در میان عموم شایع شده است که روغن نارگیل برای قلب خوب نیست. این به آن دلیل است که این ماده حاوی میزان بالایی چربی اشباع است. اما، جالب است بدانید که روغن نارگیل برای قلب بسیار مفید است. این روغن حاوی %۵۰ اسید لوریک است که در جلوگیری از بسیاری مشکلات و بیماری های قلبی مثل سوزش قلب، کلسترول بالا و فشارخون بالا، بسیار موثر است. چربی های اشباع موجود در روغن نارگیل هم درمقایسه با سایر روغن های گیاهی مضر نیست. این چربی باعث بالا رفتن LDL و HDL نمی شود. همچنین احتمال بروز آسیب دیدگی در شریان ها را نیز پایین می آورد و درنتیجه از بروز تصلب شراین نیز جلوگیری می کند.

سیستم ایمنی

روغن نارگیل برای سیستم ایمنی بدن نیز مفید است. این روغن با لیپیدها، اسید لوریک، اسید کاپریک و اسید کاپریلیک موجود در خود که خواص ضدقارچ، ضد ویروسی و ضدباکتریایی دارند، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. بدن انسان اسید لوریک را به مونولورین تبدیل می کند که گفته می شود به مقابله با ویروس ها و باکتریهای ایجاد کننده بیماری هایی مثل تبخال، آنفولانزا، ویروس سیتومگال و حتی HIV کمک میکند. همچنین به مقابله با باکتری های مضری مثل لیستریا مینوسیتوژن و هلیکوباکتر پیلوری و تک یاختگانی مثل جاردیالاملیا نیز کمک می کند.

بهداشت دندانها

کلسیم عنصری مهم در دندان هاست. از آنجا که روغن نارگیل جذب کلسیم را در بدن بالا می برد، می تواند به استحکام دندانها نیز کمک کند. همچنین از پوسیدگی دندانها نیز جلوگیری میکند.

بازرگانی ملل

بازرگانی ملل در حوزه خرید و فروش مواد اولیه شیمیایی فعالیت دارد.

سعی ما ارائه مواد با کیفیت با خلوص بالا مطابق با برگه آنالیز و با قیمت مناسب  است.

Goftinoتماس با ما

نشانی دفتر فروش تهران : تهران، سه راه افسریه، بعد ازمیدان آقانور، بازار کیمیا (فروشندگان مواد شیمیایی تهران)

نشانی انبار : جاده قدیم قم ، شورآباد ، خیابان 60متری

تلفن:  33486591-021

موبایل: 6441760-0912

ایمیل: info[@]melalchimestry.com