کارنوبا واکس

آرایشی و بهداشتی

کارنوبا واکس ، که موم برزیل یا موم سیرا نامیده می شود ، موم گیاهی از درخت کارنوبا برزیل است. از این موم به عنوان یک ماده غذایی به عنوان له کننده مواد غذایی و به عنوان یک عامل سخت کننده یا عامل ژل کننده در تعدادی از محصولات، به دلیل سختی و دمای ذوب بالا استفاده می شود .

کارنوبا واکس

کارنوبا واکس ، که موم برزیل یا موم سیرا نامیده می شود ، موم گیاهی از درخت کارنوبا برزیل است. از این موم به عنوان یک ماده غذایی به عنوان له کننده مواد غذایی و به عنوان یک عامل سخت کننده یا عامل ژل کننده در تعدادی از محصولات، به دلیل سختی و دمای ذوب بالا استفاده می شود. موم کارنوبا واکس یک موم گیاهی است که به عنوان “درخت زندگی” شناخته شده است. موم کارنوبا سخت ترین موم طبیعی است. در تجارت، به طور گسترده ای در لوازم آرایشی و بهداشتی، مراقبت از بدن، مواد غذایی، دارویی، خودرو و سایر صنایع استفاده می شود. موم کارنوبا یک ماده شگفت انگیز برای استفاده در لوازم آرایشی طبیعی است .

آیا خوراکی است ؟

این موم یک ماده خوراکی است و به‌طور گسترده ای در صنایع غذایی از آب‌نبات سازی تا تولید آدامس و ایجاد پوشش مومی روی میوه ها و سبزیجات مورد استفاده قرار می گیرد. دلایل زیادی برای مصرف این موم توسط تولیدکنندگان مواد غذایی وجود دارد که عمده ترین آن شاید خاصیت براق کنندگی این ماده برای بهبود جلای مواد غذایی و میوه ها باشد. به عنوان مثال این ماده شیمیایی یک ماده بی ضرر است که برای براق کردن سیب ها و همچنین به عنوان یک ماده محافظ مورد استفاده قرار می گیرد تا بیش از پیش نظر مصرف کنندگان را جلب کند. این ماده شیمیایی همچنین ممکن است به عنوان یک تنظیم کننده اسیدیته مواد خوراکی یا به عنوان ماده حجیم کننده برای پرکردن بسته های مواد غذایی مورد استفاده قرار بگیرد .

خواص کارنوبا واکس

این موم دارای نقطه ذوب بسیار بالا در حدود ۸۲-۸۶ درجه سانتی‌گراد (۱۸۰- ۱۸۰ درجه فارنهایت) است. این ماده از بتن سخت‌تر است و تقریباً در آب و اتانول نامحلول است. کارنوبا واکس غیرسمی است و حساسیت زایی اندکی دارد. خواص مختلف این ماده باعث شده که کاربردهای فراوانی در صنایع غذایی ، آرایشی ، صنعت اتومبیل و مبلمان داشته باشد. کارنوبا واکس را می توان به عنوان یک ماده نیمه هادی در دستگاههای الکترونیک و همچنین برای ساخت نخ دندان نیز مورد استفاده قرار داد. این موم ویژگیهای امولسیون سازی بسیار خوبی داشته و ظرفیت عالی برای ترکیب با روغن های استری و معدنی دارد. این ماده می تواند نقطه ذوب ژلها را بالا ببرد و به عنوان یک افزودنی مناسب و بی ضرر در صنایع غذایی و آرایشی مورد استفاده قرار می گیرد. ازآنجایی‌که این موم صرفاً از منابع گیاهی به دست می آید برای افراد گیاهخوار و وگان ها نیز مناسب است و می تواند جایگزین خوبی برای موم زنبور عسل و سایر محصولات غیرگیاهی مانند ژلاتین باشد. این ماده همچنین ازنظر مسلمانان یک ماده حلال تلقی می شود زیرا کاملاً گیاهی است و روش تخلیص آن نیز بسیار ساده است .

ایمنی به عنوان یک ماده خوراکی

این ماده شیمیایی با دارا بودن تائیدیه FDA و FAO در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. اگرچه به نظر می رسد موم چیز عجیب و غریبی برای خوردن باشد اما کارنوبا واکس یک موم خوراکی بی خطر و کاملاً ایمن برای مصرف انسان‌هاست زیرا این ماده در بدن هضم نشده و به‌صورت تجزیه نشده از بدن دفع می شود. مسئله مهمی که باید به آن اشاره کرد این است که قطعاً مصرف کارنوبا واکس به عنوان یک موم گیاهی برای پوشش میوه ها و سبزیجات نسبت به موم های شیمیایی مشتق از مواد نفتی خطر کمتری برای مصارف انسانی دارد .

آیا کارنوبا واکس آلرژی زاست

بااینکه این ماده شیمیایی هیپوآلرژیک در نظر گرفته می شود اما برای افراد حساس می تواند مشکلاتی ایجاد کند که البته احتمال آن بسیار کم است. علائم حساسیت‌زایی کارنوبا واکس نیز متفاوت است و می تواند از حساسیت های پوستی ناشی از مواد آرایشی تا گیجی و تهوع هنگام خوردن مواد غذایی حاوی کارنوبا واکس را شامل شود .

بازرگانی ملل

بازرگانی ملل در حوزه خرید و فروش مواد اولیه شیمیایی فعالیت دارد.

سعی ما ارائه مواد با کیفیت با خلوص بالا مطابق با برگه آنالیز و با قیمت مناسب  است.

Goftinoتماس با ما

نشانی دفتر فروش تهران : تهران، سه راه افسریه، بعد ازمیدان آقانور، بازار کیمیا (فروشندگان مواد شیمیایی تهران)

نشانی انبار : جاده قدیم قم ، شورآباد ، خیابان 60متری

تلفن:  33486591-021

موبایل: 6441760-0912

ایمیل: info[@]melalchimestry.com